MODERNÍ GYMNASTIKA hravě a zdravě 4-6 a 7-12 let | PÁTEK

Moderní gymnastika je sport, který kombinuje prvky baletu, gymnastiky, divadelního tance a akrobacie, a to jak s náčiním, tak bez něj. Náčiním se rozumí švihadlo, obruč, míč, kužele a stuha. Charakteristické je předvedení sestav s náčiním a spojení gymnastických a tanečních prvků na instrumentální hudební doprovod. Cílem kurzu je všestranná gymnastická průprava, rozvoj pohybových dovedností, optimální držení těla, správná chůze, základy akrobacie, cvičení s hudbou a cvičení s náčiním. Základem je pochopení a osvojení si podstatných vztahů mezi pohybem a hudbou. Jejich soulad a vazbu mezi rytmem hudby a rytmem pohybu.


Průběh lekce:

ÚVODNÍ ČÁST Zahřátí těla: Vedeme tělo do warm-upu. Lektor vede ke zklidnění a k soustředění celé skupiny. Pohybová průprava: Základní polohy těla a přípravná cvičení. Protažení základních svalových skupin. Postupně přidáváme dle potřeby i posílení svalů. HLAVNÍ ČÁST Technika moderní gymnastiky: Základní gymnastické cviky a prvky. Správné držení těla. Hudební průprava: Soulad pohybu s rytmem hudby. Choreografie: Nacvičení krátké gymnastické sestavičky. Propojení s hudbou, vnímání prostorové orientace a posilování pohybové paměti.

ZÁVĚREČNÁ ČÁST Kreativní část: tanečně-pohybové hry a improvizace. Navození klidové činnosti.


Naše lekce gymnastiky vedeme se zdravým rozumem a tedy u nás neočekávejte žádné velké rozsahy, které vedou k hypermobilitě. Všechny cviky a protažení těla vedeme v souladu s fyziologií těla a tedy s našimi přirozenými pohybovými možnosti.


Na lekcích děti vedeme také k vlastní tvorbě, improvizaci a kreativnímu tanci, který u dětí podpoří prožitek z daného pohybu, napomůže k lepší orientaci v emočním světe a podpoří vyjadřovací schopnost dítěte - vím co potřebuji a svoji potřebuji vyjadřuji.


Gymnastika se krásně doplňuje s tanečními kurzy, které také nabízíme.

Ke konci roku děti vystoupí na Závěrečném vystoupení.VÍCE INFO (rozvrh, ceník, přihlášky) najdete na:

https://www.tanchi.cz/bookings-checkout/modern%C3%AD-gymnastika-hrav%C4%9B-4-6-let


ORGANIZUJE: Studio Tanchi www.tanchi.cz6 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
Newsletter
Novinky do Vašeho emailu

Zapsána u Živnostenského úřadu v Českých Budějovicích. Č.j.:Ž/9347/2015/Aba/1025419/5

Fakturační údaje:

Lenka Červená

Bechyňovo nám.17, Přibyslav 

582 22

IČO: 04475798

Tel: 737 580 003

ADRESA STUDIA

Čechova 164/1

České Budějovice

370 01

© 2019 by studio Prostor České Budějovice

  • Black Facebook Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now